Skip to main content

Гастроентерологічний кабінет

Місце розташування: кабінет № 304, 3-й поверх.

Лікар-гастроентеролог – Самбур Яна Анатоліївна.

Сестра медична – Мороз Наталя Володимирівна.

 

Лікар-гастроентеролог займається профілактикою та лікуванням захворювань шлунково-кишкового тракту, проводить консультації хворих направлених іншими фахівцями, займається ранньою профілактикою онкопаталогії.

В практиці лікаря-гастроентеролога на амбулаторному прийомі найчастіше зустрічається наступні захворювання:

  • захворювання стравоходу – гастроезофагальна хвороба, функціональна диспепсія;
  • захворювання шлунку та 12-ти палої кишки – виразкова хвороба шлунку та 12-ти палої кишки, хронічні гастрити та гастродуодиніти;
  • захворювання гепатобіліарної системи – холецистити з порушенням функції жовчного міхура, жовчо-кам’яна хвороба – калькульозний холецистит, а також захворювання печінки – гепатити різної етіології, в тому числі і вірусні;
  • захворювання підшлункової залози – панкреатити з порушенням зовнішньо- та внутрішньосекреторної функції підшлункової залози;
  • захворювання кишківника різної етіології – хвороба Крона, виразковий коліт, дивертикулярна хвороба кишківника;

В медичному закладі хворі можуть бути обстеженні в умовах клінічної лабораторії (клінічні аналізи крові та сечі, кров на цукор, білірубін крові, копрограма, кал на приховану кров та гельмінти), проводиться забір крові на біохімічні аналізи – розширені печінкові проби, ліпідограму.

Можливе сучасне діагностичне обстеження УЗД брюшної порожнини, фіброгастродуоденоскопія з біопсією, рентгенологічне обстеження, кабінет ректомоноскопії.

Хворі з гастропаталогією в умовах поліклініки можуть бути про консультовані іншими фахівцями: хірургом, ендокринологом, кардіологом, лікарем-інфекціоністом, проктологом.

При необхідності лікування хворих може проводитись в умовах денного стаціонару, де хворих курирують лікарі-терапевти денного стаціонару.

Також в медичному закладі є фізіотерапевтичне відділення, в якому надаються фізіотерапевтичні послуги, а також працює кабінет ЛФК.

За потребою пацієнти направляються на дообстеження в інші медичні заклади для уточнення діагнозу: КТ, МРТ, колоноскопія, консультація онколога.

Пацієнтам поліклініки надається можливість отримати консультацію в ДУ «Інститут терапії імені Л.Т.Малої АМН України» та на кафедрі гастроентерології ХМАПО, що розташована на базі КНП «Міська клінічна лікарня №2» ХМР.

Медпрацівники гастроентерологічного кабінету активно проводять санітарно-просвітницьку роботу серед пацієнтів поліклініки та закріпленого населення району обслуговування, регулярно готують для сайту поліклініки матеріали за різними аспектами захворювань гастроентерологічного профілю.